Oficiální stránky Karoliny Francové, české spisovatelky sci-fi a fantasy, držitelky několika prestižních literárních ocenění.

Vyšlo 2006 Triton

Říši Ettys již po celé věky nelítostí kněží bohyně Mortai, Paní nad zrozením, osudem a smrtí. Bez výčitek svědomí vraždí, plení a znásilňují, ale také z rozmaru nadělují zdraví, bohatství a štěstí. Nezodpovídají se nikomu, jen své Paní Mortai. Když se chudý a nevzdělaný mladík Kayn setká s kněžkou Amaël, může ji získat jen jediným způsobem pokud se sám stane nenáviděným a obávaným mortaiem. Rozhodne se proto vstoupit do svatyně a při zasvěcení riskovat smrt...

Tehdy plakal a objímal bratra, teď hlasitě proklínal Tirese i Mortai. Jednoho proto, že ho nevpustil dovnitř po dobrém, a tu druhou, že mu nedala dost moci, aby si přístup vynutil násilím. Jeho kletba se šířila v kruhu od místa, kde ji vyslovil, od toho prvního buku, na nějž ji vložil, přeskakovala ze stromu na strom jako plamen a pohlcovala pořád víc větví, listí, letokruhů. Bylo to jako prchat na vlně. Unikali a v patách se jim hnala zkáza. Ne dým a žár, ale déšť hnědého listí a puch hniloby. "Nechť vše, co zde od dnešního dne vyroste, plodí jed a jedem zabíjí," vyřkl konec své kletby.
Přílivová vlna před nimi udeřila v ohlušujícím řevu a bílé tříšti stoupající k nebi jako kouř. Celý svět se zachvěl až do základů a obzor vybuchl. Z té dálky neviděli nic jiného než mlžný oblak zvedající se v rachotu a dunění, ale na pobřeží muselo zuřit peklo. "Bohové," vydechl Dant po dlouhém šokovaném mlčení, ale to už se voda hnala z pevniny zpět do své kolébky z lastur a písku.
Kaynova doba.jpg

Jak se Vám líbil román Kaynova doba?

1. Je úžasný (7 | 47%)
2. Docela dobrý (3 | 20%)
3. Nic moc (2 | 13%)
4. Nelíbil se mi (3 | 20%)
Co ti psaní dává?
To je jednoduché. Když se to daří, tak naprostou euforii. Když to nejde, tak totální depku. Člověk to samozřejmě dělá kvůli těm okamžikům radosti.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one