Oficiální stránky Karoliny Francové, české spisovatelky sci-fi a fantasy, držitelky několika prestižních literárních ocenění.

Tajná kniha Šerosvitu
Vyšlo 2011 v nakladatelství Albatros. Karolina Francová se na knížce podílela jako jedna z pěti autorek.

Co když jste obyčejná patnáctiletá dívka z Liberce a najednou zjistíte, že vám jde po krku čínský přízrak s mečem z mincí? A že vaše matka nebyla tak docela člověk - a ani vy nejste? A že možná máte sourozence, o kterých nevíte...?

Svět lidí je svázaný se svým stínem: Se světem otisků a pavučin, mlhy a věčného větru.
Ten druhý svět je neviditelný a téměř zapomenutý.
Je to hájemství přízraků.
Je to Šerosvit.

Šerosvit a svět lidí kdysi spojoval duhový most, ale v předvečer velké bitvy ho samy přízraky strhly, aby zabránily vpádu lidí. Od té doby uplynulo mnoho tisíc let. Světy se neodvratně oddělily. Střípky mostu leží rozesety po světě. Cesty jsou uzavřené.

Ale přesto se najdou ti, kteří vědí, nebo aspoň tuší. Důvody, proč se o cizí svět zajímat, mají různé: posedlost, vypočítavost, touhu... nebo jen obyčejnou zvědavost. Chtějí tam nahlédnout - a někdy rovnou vstoupit. Aby toho dosáhli, zkoušejí leccos.
Vyvolávání duchů. Programy. Artefakty. Rituály.
Někdy pomůže hudba, někdy obraz, někdy GPS. Někdy kouzlo. Někdy počítač.

Ale někdo prolomí hranici jen tak.
titulni4.jpg

Zaujal Vás tento projekt?

3. Byla to nuda. (0 | 0%)
Co ti psaní dává?
To je jednoduché. Když se to daří, tak naprostou euforii. Když to nejde, tak totální depku. Člověk to samozřejmě dělá kvůli těm okamžikům radosti.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one