Oficiální stránky Karoliny Francové, české spisovatelky sci-fi a fantasy, držitelky několika prestižních literárních ocenění.

Bude to román, bude to sci-fi.

Odehrává se v budoucnosti, v níž lidstvo našlo technologii, která mu umožňuje nesmrtelnost - arvelský přenos do nového těla. Má to ovšem háček - přenos do dospělého těla není možný, takže jednou za osmdesát let musí každý znovu absolvovat dětství. Aby se z toho dospělá osobnost nezbláznila, chrání ji takzvané arvelské nevědomí, které ji až do dospělého věku odřízne od dosavadních zkušeností a vědomostí. Arvelské nevědomí zároveň člověku umožňuje bez předsudků přijmout novou dobu.

Arvelský přenos ale není přístupný každému.

Arvelská společnost čelí zrychlující se energetické krizi.

A pak jsou tu také teritoria - společnost na okraji známého vesmíru, která arvelskou technologii neovládá a neváhá Arvelu vyhlásit válku.

Stav textu: cca 150 ns, což je asi polovina plánovaného rozsahu. Když to všechno půjde dobře, mohl by román být koncem roku hotový.
Co ti psaní dává?
To je jednoduché. Když se to daří, tak naprostou euforii. Když to nejde, tak totální depku. Člověk to samozřejmě dělá kvůli těm okamžikům radosti.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one